İletişim Bilgileri

TEKNOGÜÇ - Kesintisiz Güç Kaynakları

Güvenilir Şirket
  • Yetkili Kişi: Ali OĞULTÜRK
  • Telefon numarası: +90 (312) 341-08-77
  • +90 (553) 835-66-01
  • Adres: Zübeyde Hanım Mah. Sesveren Sok. No: 16 / A, Altındağ, Ankara, Türkiye

Sitedeki güncellemeler
PowerGUARD UQ31 Serisi 10-15-20 kVA

PowerGUARD UQ31 Serisi 10-15-20 kVA

"on line yüksek frekans" 3 faz giriş, 1 faz çıkış 10 kVA - 15kVA - 20 kVA Online Kesintisiz Güç Kaynakları UPS
sipariş alınır
Fiyat için bizi arayın
Satıcıya Ulaş
Ödeme ve Teslimat Şartları
İletişim Bilgileri
  • Yetkili Kişi: Ali OĞULTÜRK
  • Telefon numarası: +90 (312) 341-08-77
  • +90 (553) 835-66-01
  • Adres: Zübeyde Hanım Mah. Sesveren Sok. No: 16 / A, Altındağ, Ankara, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

POWERGUARD 3 Faz Giriş, 1 Faz Çıkış Kesintisiz Güç Kaynağı Genel Özellikleri PFC(Power Factor Correction-Giriş güç faktörü düzeltme)
Kesintisiz Güç Kaynağı gibi indüktif (bobin) ya da kapasitif (kondansatör) yükler şebekeden çalışırken Akım ve gerilim arasında oluşan faz farkı nedeniyle biri, diğerinin önünde gitmeye başlar. Bu aradaki faz farkı, “güç faktörü” dediğimiz değerle alakalıdır.
Peki bu dengesiz durumun ne zararı var? Güç faktörü düşük cihazlar nedeniyle şehir elektriğinin 50Hz’lik dalga formunda bozulmalar oluyor, trafolarda ve elektrik şebekesinin nötr hattında ısınma görülebiliyor. Kısacası, güç faktörü kötü olan cihazlar elektrik şebekesine ek yük bindiriyor. İşte bu yüzden de büyük UPS cihazı kullanan kurumlar, sadece kullandıkları elektrik için değil, bir de ek “reaktif bedel” ücreti ödüyorlar. Bu bedeli ödememek için PFC li UPS ler her alanda tercih sebebi olmaktadır.
Örnek olarak: 10 kVA kesintisiz güç kaynağı kullanan bir işletmede PFC li ile PFC siz KGK ların enerji tüketimleri arasında günlük yaklaşık 5.YTL fark doğmaktadır. Buda ayda 150.YTL ye karşılık gelmektedir.
Şebekeden bağımsız nötr.
Bilinen klasik KGK tasarımlarında sadece şebeke faz hattndan gelebilecek olan elektriksel gürültüler engellenebilmekte olup, bağımsız nötr sayesinde şebeke nötr hattından gelebilecek gürültülerinde yükü etkilemesinin önüne geçilmiştir.
ABM (Advanced Battery Management-Akıllı Akü Yönetimi)
UPS cihazlarının şebeke kesintisi sırasındaki performansını belirleyen kısmı, içerisindeki aküleridir. Akülerin şarjı, ısısı, deşarjı ve gerilimi sağlıklı bir kontrol mekanizması ile sürekli kontrol altında ise akü ömrü beklenenden daha uzun olacaktır. powerGUARD “UNIQUE” serisi UPS cihazları Advanced Battery Management sayesinde max.akü ömrünü sağlamaktadır.Ayrıca KGK ların doğrultucu gerilimi yani akü şarj gerilimi genellikle şebeke voltajındaki değişime bağlı olarak artar yada azalır. Bu ise akü ömrünü kısaltan bir olumsuzluk olarak bilinmektedir. Bu yüzden uzun akü ömrü için şebeke koşulları ne olursa olsun akü şarj gerilimindeki değişiklik %2 den daha yüksek olmamalıdır.
DSP (Digital Signal Processor-Dijital Sinyal İşleme)
DSP yongaları, mikro-işlemciler gibi programlanabilir sistemler olup, saniyede yapabileceği işlem miktarı mikro-işlemcilere göre çok daha fazla, hızlı ve çok daha güvenilirdir. Özellikle medikal sektörde ani yük değişimlerinde yüksek cevap hızı.
GRAFİK TABANLI LCD EKRAN Herhangi bir menü dolaşmaya gerek kalmadan, UPS ye ait tüm bilgilerin aynı anda izlenebildiği grafik tabanlı LCD ekran.
Ekran üzerinden çıkış gerilimi değiştirebilme, frekansı değiştirebilme ve bypass “aktif-inaktif” set edebilme özelliği. Ayrıca, gelişmiş hata kodlama sistemi sayesinde LCD ekran üzerinde 25 adet ayrı UPS arızasının kdlanarak görüntülenebilmesi sayesinde hızlı servis ve arıza tespiti sağlamaktadır.
KGK nızın çıkış gerilimi, aynı ekran üzerinden 208VAC, 220VAC, 230VAC, 240VAC olarak seçilebilmekte ve ayrıca çıkış frekansı 50HZ ve 60Hz olarak seçilebilmektedir.
Yüksek toleranslı ve dayanıklı güç katı
UNIQUE serisi ürünler, Bilişim sektöründe kullanılan 17” CRT ekranlı Bilgisayarılar için aşağıdaki adetleri desteklemektedir.
1 kVA 5 PC
2 kVA 10 PC
3 kVA 15 PC
6 kVA 25 PC
10 kVA 40 PC
SELF PROTECT DESIGN Kesintisiz Güç Kaynağı sistemlerinin temel görevi, desteklediği yükü korumak olmakla birlikte, Max seviyede kendilerinide korumalıdırlar. Sigorta ya da şalter gibi mekanik devre kesiciler yerine DSP ile kontrol edilen elektronik koruma devreleri uygulanan en yeni teknoloji olup powerGUARD “UNIQUE” serisi UPS cihazlarında max ömür ve performans sağlamaktadır.
AÇILIŞTA SELF TEST powerGUARD “UNIQUE” serisi cihazlar her açılışta self test yaparak gün içerisinde UPS kaynaklı yaşanacak olası sürprizlere karşı kullanıcıları uyararak önlem alınması gerektiği konusunda uyarı vermektedir.
MANUEL AKÜ TESTİ KGK sistemlerinin en önemli elemanlarından biri sayılan akü grubu, her açılış ve her kapanışta KGK tarafından test edilmesine karşın, 7 gün 24 saat hiç kapanmadan çalışan sistemler için, gerektiğinde cihaz üzerinden, gerektiğinde ise bilgisayar ağı üzerinden akü testi başlatark arıza tespiti yapabilmek yine gerekli ve önemli ayrıntılardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.
MANUEL BYPASS ŞALTERİ KGK nın üzerinde elektronik statik bypass dışında servis ve bakım sırasında cihazınızı devre dışı bırakmak için kullanılan manuel bypass şalteri bulunmaktadır. Bu şalter sayesinde KGK nıza bağlı yük kesintiye uğramadan KGK devre dışı bırakılarak bakım yapılabilmekte ve tekrar kesintisiz olarak devreye alınabilmektedir.
Inverter çıkışı ile şebeke çakışmasını önlemek için bypass şalteri muhafaza kapağı açıldığında kullanılan bir switch tarafından sistem otomatik olarak statik bypass a geçmekte ve sonra kullanıcı tarafından manuel bypass a güvenli bir şekilde alınabilmektedir.
UYGUN ŞEBEKE KOŞULLARINDA AKÜ KULLANMADAN DOĞRULTUCU ÇIKIŞ GERİLİMİ KULLANIMI Uygun şebeke koşullarında İnverter için gereken DC gerilim doğrultucu çıkışından ve aküden destek almadan oluşturulmaktadır. Buda KGK içinde kullanılan akü ömrünü uzatmaktadır.
1+1+1 PARALELLENEBİLME İLE GÜÇ ARTIRIMI VE YEDEKLİ PARALLELLEME ÖZELLİĞİ(6-20 kva) “UNIQUE” serisi cihazlarımızın 6-20 kVA aralığındaki modelleri herhangi bir pano ya da ilave donanım gerektirmeden paralellenebilerek 3 katına kadar güç artırımına izin verecek yapıda tasarlanmıştır.(örnek 10+10+10=30 kVA) Kısa vadede büyümesi söz konusu olan işletmelerin ilk yatırım maliyetini düşürmek yada beklenmeyen yük artımlarında eski cihazı değiştirmek zorunda kalmadan güç artırımı sağlamaktadır.
GENİŞ GİRİŞ GERİLİM ARALIĞI Şebekenin çok düşük yada çok yüksek olduğu bölgelerde (176-276VAC) akü şarjını kesmeden çalışabilme ve bu sebeple akü süresinden max. fayda sağlayabilme özelliği. Ayrıca 176 VAC gerilimde dahi start alabilme.
OTOMATİK RESTART Uzun süre Şebeke kesintisinin ardından akü boşaldı uyarısı ile birlikte cihaz kapanacaktır. Şebekenin yeniden gelmesi ile birlikte UPS otomatik olarak start almalıdır. Zira çalışmamasına tahammül olmayan sistemler için zorunlu olan bu özellik “UNIQUE” serisi UPS lerde standart özellik olarak bulunmaktadır.
HIZLI TOPARLANMA SÜRESİ KGK üzerindeki kritik yüklerin ani değişimleri sırasında KGK çıkış geriliminde değişiklikler olmaktadır. Bu değişimlerin %5 ten daha fazla olması KGK çıkışına bağlı sistemlerin düzgün çalışmamasına yada hasar görmesin sebep olmaktadır. Bu değişimin %5 in altında kalması ne kadar önemli ise cihazın yeniden nominal çıkış gerilimini vermeye başlaması için gerekn sürede o kadar kısa olmalıdır ki bu süre ürünlerimizde max 60ms dir.
MODÜLER PCB (ELEKTRONİK KART) TEKNOLOJİSİ KGK içinde kullanılan ana kart yada güç kartı modüler yapıda olup, olası arıza durumunda komple PCB değişimi gerektirmeyip, sadece modül değişimleri sayesinde min işletme maliyeti getirmektedir.
YÜKSEK VERİM AC-AC yüksek verim cihazınıza verilen ve cihazınızdan alınan enerjinin oranıdır ki %88 den daha iyi olan verim min kayıp anlamına gelmektedir. Bu da işletme maliyetinin düşük olmasını sağlar.%2-3 lük verim farkı yıllık 320-370.$ tasarruf sağlamaktadır.
WINPOWER İZLEME VE YÖNETİM YAZILIMI Winpower yazılımı networkteki tüm bilgisayarlara kurularak UPS in tüm kullanıcılar tarafından izlenebilmesi ve güveni kapanmasını sağlayan bir yazılım olup SNMP olmaksızın aynı nitelikte çalışabilmektedir.
OFİS KULLANIMI İÇİN AVANTAJLAR UPS nin min ses seviyesini sağlaması için, soğutucu fanlar yüke göre değişken devir ile çalışmaktadır. Küçük ve şık tasarımı sayesinde Ofis içerisinde fazla yer kaplamayan estetik ve küçük bir görüntüye sahiptir. Ayrıca servis bakım sırasında sistemin kapanmasına gerek olmaksızın kullanıbilecek servis-bakım by-pass şalteri standart donanımları arasındadır.

Ticiz.com'un rehber kategorisi: Ankara'daki Endüstriyel kesintisiz güç kaynakları
Oluşturma tarihi: 02.09.2013 15:56
Düzenleme tarihi: 08.08.2016 16:16